Zlato (oz) / USD
1 919,38
0,55 %
Jistota ve vlastních rukou
0

ECB přislíbila zvýšení objemu tistění peněz (program kvantitativního uvolňování – QE), i za horizont září 2016.

Draghi prohlásil, že připouští scénář pro další tištění peněz. Cíl ECB, dostat se s inflací pod 2%, je teď vzdálenější než kdy předtím. Česká média o tom mlčí nebo dezinformují.

Citujeme: „V případě dalšího zhoršení stavu eurozóny má ECB volnou ruku, aby při nejbližší příležitosti navýšila celkový objem a trvání kvantitativního uvolňování,” což ve zkratce řekl Howard Archer, vrchní evropský ekonom společnosti IHS Global Insight.

Rada guvernérů se rozhodla zvýšit limit odkupů cenných papírů v ojedinělých případech až na 33 % emise z dosavadních 25 %. Draghi zopakoval odhodlání ECB pokračovat v nekonvenční monetární politice.

Draghi prohlásil, že připouští scénář pro další tištění peněz. Cíl ECB, dostat se s inflací pod 2%, je teď vzdálenější než kdy předtím.

A co nám servírují česká média? Buďto mlčí, nebo šíří polopravdy.

Draghi zopakoval odhodlání ECB pokračovat v nekonvenční monetární politice. Její další uvolnění však není na stole, ani ho žádný z členů rady nenavrhoval.“ (Fio Banka).No jen posuďte sami.

Závěrem budiž: centrální banka utlumuje růst a inflaci, avšak je připravena spustit více stimulu (=tištění peněz), jelikož rozvojový svět zažívá zpomalení.

Zdroje:

http://www.telegraph.co.uk/finance/economics/11841209/ECB-live-Dovish-Dragh-drives-down-the-euro-plummets-commiting-to-more-QE-if-necessary.html

http://www.marketwatch.com/story/dovish-mario-draghi-signals-ecb-willing-to-act-on-more-qe-2015-09-03

http://www.fio.cz/zpravodajstvi/zpravy-z-burzy/167784-ecb-snizila-vyhled-rustu-ekonomiky-eurozony-qe-bude-pokracovat-ve-stejnem-tempu

Další z kategorie Články