Zlato (oz) / USD
2 340,76
0,99 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Dobrodruzi a kletba zamrzlého zlata na kanálu Discovery

Po stopách legendy se vydají dobrodruzi v novém televizním pořadu, má premiéru v úterý 12. července ve 22:00 na kanálu Discovery Channel. Budou vystaveni extrémním přírodním a podnebným podmínkám, musí překonat vzájemné rozdíly a stoupající nevraživost – a to vše aby našli bájný zlatý poklad v hodnotě několika miliard dolarů.

Ilustrační foto: Discovery Channel
Ilustrační foto: Discovery Channel

Legenda říká, že v devatenáctém století se v Britské Kolumbii objevil muž jménem Slumach. Byl to zlatokop, který nalezl zlaté nugety velikosti nástěnných hodin. Jenže takové obrovské štěstí málokdy zůstane bez poskvrny. Slumach byl donucen zastřelit sebeobraně člověka.

Kdo ví, možná mu někdo záviděl jeho úspěch – každopádně se taková událost hodila k tomu, aby se lidé zlatokopa zbavili. Byl obviněn z vraždy a odsouzen k smrti oběšením. A tak raději včas zmizel. Spolu s ním zmizelo i zlato a jeho důl nikdy nebyl nalezen. Ví se jediné – Slumach stačil ještě pronést kletbu, že pokud zemře on, zemře s ním i jeho důl…

Od těch dob se mnoho zlatokopů snažilo bájný poklad a důl najít, ale nikomu se to nepovedlo. Nikdo z dobrodruhů se nevrátil se zlatem. A někteří se dokonce nevrátili vůbec.

Nyní můžeme v novém pořadu „Kletba zamrzlého zlata“ sledovat šest vášnivých badatelů, kteří spojí síly a své jedinečné schopnosti a bohaté zkušenosti. Využijí nečekané oblevy, aby se pokusili vyřešit záhadu Slumachova zlata ze Ztraceného dolu.

Dobrodruzi se budou potýkat s přírodními živly, s nástrahami divočiny, s nenadálými zvraty a s neznámými silami. Ale divočina nebude jediným problémem, který na badatele čeká. Badatelé jsou vlci samotáři, jsou zvyklí spoléhat jen na sebe, ale hlavně věřit jen sobě. A najednou zde budeme mít skupinu šesti nadšenců, kteří se musí naučit nejen spolupracovat, ale také si věřit.

V týmu budou dva zlatokopové, dva horolezci, jeden historik a jeden místní průvodce. Žádný z nich se nechce primárně dělit o své zkušenosti a vědomosti – jenže pokud se nenaučí táhnout za jeden provaz, může celá expedice dopadnout velmi špatně. Povede se jim nalézt bájný poklad opředený tajemstvím? Nebo se naplní Slumachova kletba?

Zdroj: Discovery (redakčně upraveno)

Další z kategorie Články