Nejvíce růstovým regionem v rámci asijského kontinentu zůstává jižní Asie v čele s Indií. Právě odhad hrubého domácího produktu (HDP) Indie ale banka snížila ze 7,4 procenta na sedm procent. Zdůvodňuje to nízkými investicemi, zpomalením v zemědělském sektoru a potížemi kolem nedávného stažení vysokých bankovek z oběhu.
ADB nadále předpokládá, že čínská ekonomika letos vykáže růst o 6,6 procenta a v příštím roce o 6,4 procenta. Japonskou ekonomiku má i přes posilující měnu povzbudit silný export.
„Asijské ekonomiky pokračují v mohutné expanzi, navzdory globálním ekonomickým nejistotám,“ řekl náměstek hlavního ekonoma ADB Ťü-čung Čuang. „Současný růst mohou pomoci udržet strukturální reformy, které zvýší produktivitu, zlepší investiční prostředí a podpoří domácí poptávku.“
Odhad růstu rozvíjejících se asijských ekonomik na příští rok ponechala ADB beze změny na 5,7 procenta.
(ČTK)