Zlato (oz) / USD
1 981,50
0,35 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Zlato opět pašované v zadcích

Vynášení zlata v traktu trávicího ústrojí není žádná novinka. Loni náš web například informoval o soudním procesu v Ottawě, kde byl obžalován zaměstnanec Královské kanadské mincovny, který vynášel zlaté slitky v zadku. Ještě pikantnější případ nyní řeší korejská policie. Zatímco Kanaďan vynášel přes vrátnici vždy jen jeden dvousetgramový kotouček, korejští pašeráci si do zadku dokázali nastrkat pět až deset stejně vážících cihliček a cestovat s nimi 14 hodin na lodi.

Korejští pašeráci si do zadku dokázali nastrkat pět až deset stejně vážících cihliček a cestovat s nimi 14 hodin na lodi. Reprofoto: allkpop.com
Korejští pašeráci si do zadku dokázali nastrkat pět až deset stejně vážících cihliček a cestovat s nimi 14 hodin na lodi. Reprofoto: allkpop.com

Korejská policie sledovala trojici mužů, které podezřívala z pašování zlata do Číny, čtyři měsíce. V lednu je pak zatkla a obvinila z porušování celních zákonů. Podobnou akci provedla korejská policie už v dubnu, kdy rovněž zatkla skupinu pašeráků, která se Koreje vracela lodním trajektem z čínského přístavu Jen-tchai. Bylo jasné, že šlo jen o řadové členy organizované skupiny, takže tuto pašeráckou trasu sledovala dál.

Podle korejského serveru Allkpop policejní operace probíhala od loňského září do 4. ledna letošního roku. Pašeráci měli vyvézt do Číny zlaté cihličky v hodnotě celkem 8,4 milionu amerických dolarů. Během uplynulých čtyř měsíců se mužům podařilo propašovat neuvěřitelných 1969 zlatých cihliček.

Policistům se tentokrát podařilo, díky spolupracujícím pašerákům vypátrat i hlavu gangu. Operace měl mít na starosti jistý Mr. Park. Na další podrobnosti tohoto případu však policisté z provincie  Kjonggi, která obklopuje hlavní město Soul, uvalila embargo.

(rek)

Další z kategorie Magazín