Zlato (oz) / USD
2 337,95
0,00 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Zlato zlevnilo

Mohutně posilující dolar podporovaný zprávami, že americko-čínská obchodní válka by už nemusela eskalovat způsobil na trhu snížení ceny zlata.

Vztahy mezi USA a Čínou zůstávají napjaté. To pomáhá zlatu. Foto: iStock

Cena vzácného kovu se snížila na 1484 dolarů za unci. Od 24. září, kdy se zlato vyšplhalo na třítýdenní maximum 1535,60 dolaru za unci, tak ztratilo tři procenta. 

Podle televize CNBC kolovala na trhu zpráva, že americká administrativa zvažuje vyřazení čínských společností ze všech amerických burz. Mluvčí Bílého domu však prohlásil, že takový krok „se v tuto chvíli neplánuje“.

Podle experta Saxo Bank Ole Hansena zlatu došla pára a hledá další zprávy, které by přiložily do kotle. Podle Deutsche Bank však takových zpráv může bý fůra. Stále hrozí reciprocita z Číny. Tím spíš, že Čína je mnohem větším hráčem na amerických portfoliových trzích než USA v Číně.

„Vztahy mezi USA a Čínou zůstávají velmi napjaté a není žádná změny stavu obchodních jednání. To pomáhá aktivům, kterým se daří v bezrizikové zóně, jako je zlato, švýcarský frank a japonský jen. Euro z toho pravděpodobně také něco vytěží, protože Čína by teoreticky mohla hledat alternativní likvidní trhy,“ uvedla Deutsche Bank.

(rek)

Další z kategorie Zlato