Zlato (oz) / USD
---
--- %
Zlato (oz) / CZK
---
--- %
EUR / USD
---
--- %
USD / CZK
---
--- %
Zlato
Zlato tlačí na kritickou resistenci ve výši 1 830 dolarů

Týden před loňskými Vánoci jsme citovali nezávislého analytika Rosse Normana, podle nějž by zlato mohlo začátkem ledna 2022 otestovat úroveň 1 835 dolarů za unci. Jak ukazují první letošní údaje, zlato tento týden při otevření trhů tlačí na kritickou rezistenci ve výši 1 830 amerických dolarů za troyskou unci.

Pokud by oblast odporu ustoupila, býci by byli povzbuzeni a očekával by se posun ceny zlata směrem k 1 850 dolarům, napsal server FXStreet. Ilustrační foto: iStock

Cena zlata během svátků prudce vzrostla z psychologické úrovně okolo 1 800 dolarů do oblasti 1 830 USD, která by podle odborného serveru FXStreet „měla při počátečním otestování působit jako rezistence“. Prolomení hranice 1 830 dolarů podle serveru „otevírá riziko směrem k 1 850 USD, zatímco pohyb níže bude mít za cíl 1 820 USD a poté 1 805 USD“.

Analytici serveru přinesli přehled struktury trhu se zlatem z týdenního, denního a 4hodinového pohledu. Podle prvního z nich, tedy týdenního, cena zlata po otestování týdenní trendové linie supportu míří vzhůru. Cena dosáhla 61,8 procenta tzv. Fibonacciho retracementu předchozího medvědího impulsu.

Poměr v uvedené výši, napsal server, je považován za „významnou vyhlídku na obrat v ceně“. „Podle tohoto scénáře by medvědi mohli hledat oblast, která by se udržela a potenciálně vyústila v příležitost směrem dolů, kdyby však oblast odporu ustoupila, býci by byli povzbuzeni a očekával by se posun ceny zlata směrem k 1 850 dolarům,“ napsal server FXStreet.

PSALI JSME: Zlato by počátkem roku mohlo otestovat úroveň 1 835 dolarů za unci

(luk)