Zlato (oz) / USD
1 285,91
0,09 %
Zlato (oz) / CZK
29 674,09
0,21 %
EUR / USD
1,12
0,11 %
USD / CZK
23,08
0,12 %
Zlato
Zlato prohrálo bitvu, ale ne válku

Zlato je v defenzívě, ale boj ještě není u konce. Těmito slovy charakterizoval analytik makléřské společnosti Forex Times (FXTM) Lukman Otunuga současnou situaci na trhu se zlatem, po čtyřicetidolarovém propadu jeho ceny na přelomu týdne.

Zlatí býci podle Otunugy dostali železná udidla vzhledem k tomu, že stoupla chuť institucionálních investorů jít do rizika. Foto: iStock

Zlatí býci podle Otunugy dostali železná udidla vzhledem k tomu, že stoupla chuť institucionálních investorů jít do rizika.

„Nedávná výkonnost zlata naznačuje, že trhy s vysokou mírou pravděpodobnosti věří na dobrý konec obchodního jednání mezi USA a Čínou, a to spíš dřív než později.

Také vláda Spojeného království k tomu přispěla nadějí klidného naplnění článku 50 o vystoupení z Evropské unie.“

Jisté není nic

„Investoři doufají, že se Tereza Mayová vyhne obávanému tvrdému brexitu, což významně podpořilo apetit na rizikovější operace,“ míní analytik FXTM Otunuga. „Přesto je konečná odpověď na všechny tyto otázky stále nejistá,“ varuje před neopodstatněným optimismem.

Pozitivní rozhodnutí mohou mít za následek nárůst poptávky po rizikovějších aktivech a naopak být negativní pro zlato, opakuje Otunuga a dodává: „Je ale třeba mít také na paměti, že zlatí býci se dál inspirují geopolitickými rizikovými faktory a spekulacemi, zda Fed (americká rezervní banka) v letošním roce skutečně přestane s měnovým zpřísňováním.“ Zlatí býci v burzovní hantýrce symbolizují růst ceny zlata.

Zlato podle Otunugova názoru prohrálo bitvu, ale ne válku.

(rek)