Zlato (oz) / USD
---
--- %
Zlato (oz) / CZK
---
--- %
EUR / USD
---
--- %
USD / CZK
---
--- %
Zlato
Zlato před Vánoci stoupalo díky slabšímu dolaru

Ceny zlata se ve čtvrtek během slabého obchodování na konci roku zvýšily, protože dolar oslabil po povzbudivých výsledcích studie ohledně varianty covidu omicron a rostoucímu optimismu ohledně globálního ekonomického výhledu. Informovala o tom včera agentura Reuters.

Zlato před Vánoci stoupalo díky slabšímu dolaru. Ilustrační foto: iStock

Spotové zlato vzrostlo o 0,2 procenta na 1 806,12 dolarů za troyskou unci a za celý dosavadní týden přidalo přibližně půl procenta, což by mohl být jeho druhý týdenní zisk v řadě. Futures kontrakty na americké zlato podle agentury vzrostly o 0,3 procenta na 1 807,10 USD.

Na začátku obchodování v Asii pokračovala globální akciová rally a dolar byl na ústupu, protože se zmírnily obavy z dopadu varianty omicron a současně trhy potěšily silné ekonomické údaje z USA. Dolarový index se pohyboval poblíž týdenního minima vůči rizikovějším soupeřům, což zlevnilo zlato pro držitele neamerických měn.

„Řídké obchodování a vánoční nákupy udržují zlato nad úrovní 1 800 dolarů,“ uvedl pro Reuters Michael Langford, ředitel podnikového poradenství AirGuide, a dodal, že tyto faktory vytvářejí pro kov krátkodobě trochu pozitivní prostředí.

PSALI JSME: BlackRock: Zlato se v roce 2022 může dočkat obratu

(luk)