Zlato (oz) / USD
1 798,90
0,00 %
Zlato (oz) / CZK
42 419,94
0,00 %
EUR / USD
1,13
0,00 %
USD / CZK
23,58
0,00 %
Zlato
Zlato opět září

Současná zlatá rallye má potenciál dospět daleko. Podle kanadského bankovního makléře TD Securities bylo nutné upravit cílovou cenu zlata z 1360 na 1485 dolarů za unci. Jak uvedl server Kitco News aktualizace výhledu přichází poté, co TD Securities nakoupila zlato za 1298 dolarů za unci a zaměřila svůj prodejní cíl nad 1360 dolarů za unci.

Přišel konečně čas zlata? Foto: iStock

„Očekávali jsme, že se globální růst bude zhoršovat, což přiměje investory, aby důrazně vyzvali centrální banku USA k ukončení cyklu zdražování peněz (růstem úrokových sazeb – pozn. red.),“ napsali stratégové torontské banky, přičemž zopakovali obavy týkající se globální ekonomiky.

„Čas zlata konečně přišel, když centrální banka zapálila oheň již dost vysokých očekávání na snížení úrokových sazeb v červenci. Powell (guvernér centrální banky USA) konečně vyložil karty –  reálné sazby půjdou prudce dolů a cena zlata zcela určitě nahoru,“ napsali analytici TD Securities, kteří předpokládají, že centrální banka bude snižovat sazby až do roku 2020. To by mělo způsobit tlak na americký dolar a přinést zdražení zlata.

„Během prvního cyklu kvantitativního uvolňování (výroba levných peněz) od osmdesátých let minulého století překonalo zlato v následujících měsících historický rekord,“ uvedli mimo jiné stratégové. „Žlutý kov navíc historicky dobře fungoval jako zajištění proti rizikům, která mají tendenci růst v pozdní fázi cyklu.“ A to všechno je nyní na stole.

(rek)