Zlato (oz) / USD
1 409,31
0,00 %
Zlato (oz) / CZK
31 514,31
0,00 %
EUR / USD
1,14
0,00 %
USD / CZK
22,36
0,00 %
Zlato
Zlato má do tří měsíců stát 1360 dolarů

Kanadská bankovní společnost TD Securities se domnívá, že pokud zlato již zaklepalo na cenu 1323 amerických dolarů za unci, mohlo by to znamenat, že jízda s cílovou páskou na úrovni 1360 dolarů bude odstartována „dřív, než se očekávalo“.

TD Securities prognózuje do tří měsíců 1360 dolarů za unci a v příštím roce posun směrem k 1400 dolarům. Foto: iStock

TD Securities poukazuje na možné snížení úrokových sazeb americké centrální banky (Fed) jako na jeden z hlavních důvodů tohoto vývoje.

„Zlato se vydalo k naší cílové hodnotě 1360 dolarů za unci dříve, než se očekávalo,“ napsali stratégové společnosti TD Securities v pondělí.

„Vzhledem k tomu, že trh v letošním roce počítá se snižováním sazeb v USA, slabším americkým dolarem a akciemi, které mají stále více starostí se svým růstem, mohlo by se zlato dostat do vyšších pater obchodního rozpětí dříve, než se očekávalo.“

TD Securities prognózuje do tří měsíců 1360 dolarů za unci a v příštím roce posun směrem k 1400 dolarům. „Zlato vyskočilo na nejvyšší hodnotu za tři týdny. Když Fed nenaznačil žádné zvýšení úrokových sazeb, vzrostly obavy z globálního růstu, oslabil dolar a výnosová křivka se obrátila, čímž se šance zlata na vstup do teritoria 1360 dolarů zvýšila,“ zdůraznili stratégové torontské bankovní společnosti.

Server Kitco News připomíná, že investoři do zlata by měli v budoucnu věnovat velkou pozornost makroekonomickým ukazatelům, které se zaměřují na inflaci a růst. „Snahy o únik do bezpečných vod uprostřed kolísavých akciových trhů jsou příčinu návratu investic na trh s drahými kovy,“ napsal technický analytik společnosti Jim Wyckoff.

(rek)