Zlato (oz) / USD
1 729,13
0,00 %
Zlato (oz) / CZK
43 225,83
0,00 %
EUR / USD
1,09
0,00 %
USD / CZK
25,00
0,00 %
Zlato
Zlato má mezi investicemi výrazně vyčnívat

Tento týden zlato vynáší přes půl procenta denně. Růst jeho ceny pohání nejen mírné oslabení dolaru, ale i to, že toky peněz se začínají pohybovat směrem k bezpečným aktivům, kromě zlata zejména k vládním dluhopisům. Výnosy ostatních dluhopisů však klesají, což je pro zlato také přínosem.

Ve středu chybělo zlatu k opakování letošního rekordu už jen 15 dolarů. Foto: iStock

„Silný růst ceny zlata by mohl přispět k zopakování letošního maxima 1346,80 amerického dolaru za troyskou unci, a to bude další klíčová úroveň, kterou budeme sledovat. V podstatě jsou důvody pro zájem o zlato po celý týden stejné,“ zhodnotil analytik Justin Low v newsletteru na webu ForexLive.

Ve středu chybělo zlatu k opakování letošního rekordu už jen 15 dolarů. Podle analytikova názoru existuje prostor pro to, aby cena zlata mohla vyskočit ještě výš.

„Powellovy poznámky (guvernér americké centrální banky – pozn. red.) nepochybně poskytují víc důvodů domnívat se, že Fed (americká centrální banka – pozn. red.) přichází s jasnějšími náznaky blížícího se snižování úrokových sazeb v souvislosti s tím, jak se zhoršuje americká a globální ekonomika. Myslím, že zlato by letos mohlo mezi investicemi výrazně vyčnívat,“ uzavírá Low.

(rek)