Zlato (oz) / USD
1 404,75
0,68 %
Zlato (oz) / CZK
32 064,62
0,27 %
EUR / USD
1,12
0,45 %
USD / CZK
22,83
0,41 %
Zlato
Zlato v dubnu bez výkyvů?

Pro zlato hovoří několik faktorů, ale v dubnu to nemusí znamenat svižnou jízdu vzhůru vzhledem k tomu, že uvedené faktory poskytovaly pouze dočasný růstový impuls. Takový je názor analytiků americké INTL FCStone, jež poskytuje klientům z celého světa komplexní nabídku finančních služeb a nástrojů, které pomáhají chránit marže a vyhýbat se volatilitě.

Analytici nepředpokládají, že by cena zlata měla výrazně růst. Foto: iStock

Cena zlata rostla rychle počátkem roku, ale následně zpomalila, uvádí INTL FCStone s poukazem na to, že čínská a indická poptávka po zlatu zůstává slabší – v Indii kvůli drahému zlatu v národní měně, v Číně vlivem nižšího zájmu mladých lidí o zlaté šperky.

Analytici na druhé straně uvedli, že faktory, které pomohly zlatu k vysoké ceně na začátku března, jsou stále přítomné: poněkud slabší americký dolar, klesající úrokové sazby na celém světě, zhoršující se makroekonomická data a holubičí měnová politika centrálních bank, včetně amerického Federálního rezervního systému.

„To by v dubnu mohlo dát ceně zlata trochu trochu šťávy,“ konstatuje INTL FCStone, akciová společnost s ročními tržbami, jež se blíží k 30 miliardám dolarů.

„Nicméně cena zlata tyto proměnné absorbovala už dříve, takže nepředpokládáme nic nového, co by mělo tlačit na její další růst. V březnu proto očekáváme jen omezené obchodní rozpětí v rozmezí 1275 –1325 dolarů za unci.“

(rek)