Zlato (oz) / USD
1 275,47
0,00 %
Zlato (oz) / CZK
29 139,21
0,16 %
EUR / USD
1,12
0,13 %
USD / CZK
22,85
0,16 %
Zlato
Zlato čeká na volby v USA

Cena zlata se po hektickém vzestupu ustálila v rozmezí 1220 až 1230 amerických dolarů za troyskou unci. Tam ji bude pravděpodobně zadržovat silnější index amerického dolaru – ačkoli možná, a to je dokonce pravděpodobnější, tomu spíš napomohou machinace na trhu s papírovým zlatem na americké burze Comex.

Podle Williamsova názoru se nyní čeká na parlamentní volby ve Spojených státech, které se budou konat 6. listopadu. Vzhledem k nejistému výsledku, jenž se objevuje v průzkumech veřejného mínění, může zlato s dalším pohybem vyčkávat až na výsledek voleb. Foto: iStock

„Pokaždé, když se tržní tlak na cenu 1230 dolarů zvyšuje, zdá se, že je chytře snížen několika spekulacemi. Pohyby peněz do a z největšího zlatého fondu SPDR Gold Shares v posledních několika dnech jakoby neexistovaly. To by také mohlo naznačovat, že institucionální trh vyčkává na nějaký výbuch, ať na jednu, nebo druhou stranu, než pustí víc finančních prostředků do zlata,“ píše ve své úvaze Lawrie Williams z londýnské firmy obchodující se zlatem Sharps Pixley o největším fondu, který obchoduje s cennými papíry podloženými zlatem.

Podle Williamsova názoru se nyní čeká na parlamentní volby ve Spojených státech, které se budou konat 6. listopadu. Vzhledem k nejistému výsledku, jenž se objevuje v průzkumech veřejného mínění, může zlato s dalším pohybem vyčkávat až na výsledek voleb.

„Takže hráči s velkými penězi, kteří by v libovolné míře mohli k ceně zlata přihodit, zatím vyčkávají, dokud si nebudou jistí, kam se politický vítr obrátí. Ale čím víc se budeme blížit k datu voleb, tím víc se budou průzkumy rozcházet jedním, nebo druhým směrem,“ upozorňuje komentátor Sharps Pixley. Vychází mu z toho, že výkyvy předvolebních průzkumů budou mnohem větší, než výkyvy ceny zlata.

(rek)