Zlato (oz) / USD
1 729,13
0,44 %
Zlato (oz) / CZK
43 225,83
0,84 %
EUR / USD
1,09
0,00 %
USD / CZK
25,00
0,40 %
Zlato
Zlato brzy za 1700 dolarů? Paul Tudor Jones předpovídá dva hojné roky

Paul Tudor Jones je jedním z nejúspěšnějších investorů na světě. získal slávu a bohatství tím, že předpověděl krach na burze 19. října 1987 (Black Monday). Je zajímavé si zapamatovat, co řekl v nedávném rozhovoru pro TV Bloomberg. Mluvil o současných trendech na kapitálovém trhu, recesi v USA a o čem si myslí, že bude v příštích dvou letech nejlepší obchod. Samozřejmě, že jde o zlato.

Pokud jde o nejlepší obchodní příležitost v příštích dvou letech, vybral by si Jones zlato. Foto: iStock

Podle Jonese by cenu zlata mohly ovlivnit americká cla. Obává se ale, že by mohla rovněž vážně zasáhnout ekonomiku. Záleží samozřejmě na jejich výši, ale myslí si, že pokud dosáhnou 500 miliard dolarů, může to představovat bod zlomu, který Ameriku posune do recese.

Zdůraznil, že za 75 let jsme nezaznamenali něco podobného a že je to za tu dobu poprvé, kdy se omezuje volný obchod. Proto podle něj není možné předpovědět výsledek.

Pokud jde o nejlepší obchodní příležitost v příštích dvou letech, vybral by si Jones jako makléř zlato. Vysvětlil, že jestli může dosáhnout na cenu 1400 dolarů za unci, může s největší pravděpodobností dosáhnout i na 1700 dolarů za unci, a to velmi brzy. „Všechno tomu nahrává,” řekl doslova.

Paul Tudor Jones II je manažer hedgeového fondu Tudor Investment Corporation, který se zabývá správou aktiv. Později založená Tudor Group je holdingová společnost, jež se specializuje na pevné výnosy, měny, akcie a komodity. Její hodnota činí 5,1 miliardy dolarů.

(rek)