Zlato (oz) / USD
2 337,96
0,87 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Zlaté zemětřesení se nedostavilo

Trhy se opět strefily. Jejich očekávání ohledně navýšení základní úrokové sazby v Americe se i tentokrát potvrdilo, podobně jako celá série předpovědí od loňského března. A to navzdory tomu, že tehdy, před pouhým rokem a půl, byla úroková sazba v USA 0,25 procenta. Zpřísnění o 525 procentních bodů je nejagresivnějším činem centrální banky za poslední desetiletí.

Drahý kov i ve čtvrtek pokračoval ve své pozitivní sérii bez ohledu na úrokové sazby Fedu již třetím dnem v řadě. Ilustrační foto: iStock

Nejvyšší úroková sazba v USA za posledních 22 let však cenou zlata nijak zásadně neotřásla. Ale i s tím trhy zřejmě počítaly. Bezprostředně po oznámení centrální banky (Fed) o zvýšení sazeb americký dolar oslabil a s ním i výnosy vládních dluhopisů. Tento pohyb jako obvykle zvýšil cenu zlata, byť někteří obchodníci možná spekulovali, že červencové zvýšení sazeb bylo v Americe poslední.

Cena zlata bezprostředně po rozhodnutí měnového výboru Fedu, kdy trhy čekají na první reakci, sice vykázala určité výkyvy, které se z Ameriky přelily do ostatních světadílů.

Ale poté, co během ranní evropské seance dosáhla 1 982 dolarů za unci, se nakonec se ustálila poblíž 1 975 dolarů s nepatrným nárůstem 0,19 procenta za den. Drahý kov tak i ve čtvrtek pokračoval ve své pozitivní sérii bez ohledu na úrokové sazby Fedu již třetím dnem v řadě.

PSALI JSME: Fed podle očekávání zvýšil úrokové sazby o 0,25 procentního bodu

(rek)

Další z kategorie Zlato