Zlato (oz) / USD
2 337,97
0,25 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Zlaté vidění Union Bancaire Privée

Podle švýcarské banky Union Bancaire Privée (UBP) má zlato, které je bezpečnou kotvou v rozbouřených vodách, před sebou v době bezprecedentních stimulů měnové politiky skvělou budoucnost.

Investoři by stále víc měli upřednostňovat držení fyzického zlata. Foto: iStock

Švýcarská banka uvedla, že v ne příliš vzdálené budoucnosti vidí, jak se zlato snaží vypořádat s historickým maximem 1920 dolarů za unci.

„Vidíme taktickou i strategickou příležitost pro investory do zlata, vidíme zlato jako kotvu hodnoty pro portfolia a vidíme výzvu k historickému maximu ve výši 1920 dolarů, kterého se zlato pravděpodobně dočká.“ 

„Federální rezervní systém USA (Fed) udělá cokoli, aby pomohl v boji proti ekonomickému propadu. Už v únoru zveřejnil opatření, která se angažují na finančních trzích v USA víc než kdykoli předtím. Znamená to pokus o zajištění fungování amerických úvěrových trhů vložením téměř dvou bilionů dolarů do americké ekonomiky. To nakonec přivede zlato k novým rekordním maximům,“ napsali analytici UBP.

Záporné sazby na mnoho let

K akci Fedu se svými stimuly navíc přidaly i centrální banka Japonska a Evropská centrální banka. Růstový výhled pro zlato tak podle UBP není jen na měsíce, ale i pro nadcházející roky. „K zadlužení globální ekonomiky ještě před kronavirovou krizí přibudou biliony dolarů. Očekáváme, že záporné reálné úrokové sazby budou charakteristikou trhů budoucnosti,“ citují autory zprávy i kanadské Kitco News.

UBP také přísně doporučuje vlastnit fyzický kov. „Investoři by stále víc měli upřednostňovat držení fyzického zlata než syntetických expozic, které v konečném důsledku představují jen nezajištěné sliby o dodání fyzického zlata,“ doporučuje švývarská privátní banka.

(rek)

 

Další z kategorie Zlato