Zlato (oz) / USD
---
--- %
Zlato (oz) / CZK
---
--- %
EUR / USD
---
--- %
USD / CZK
---
--- %
Zlato
Zával ve zlatém dole v západním Súdánu si vyžádal životy 38 lidí

Při závalu ve zlatém dole v súdánském státě Západní Kurdufán včera přišlo o život 38 lidí, píše agentura AP s odkazem na místní úřady. Agentura Reuters předtím informovala o 31 mrtvých.

Agentura AP píše, že k důlním závalům v Súdánu, který je významným producentem zlata, dochází často, neboť se mnohdy nedodržují bezpečnostní standardy. Foto: iStock

Státní těžební společnost v prohlášení uvedla, že zával se stal v uzavřeném dole ve vesnici Fudža, zhruba 700 kilometrů jižně od Chartúmu. Neštěstí si kromě 38 mrtvých podle ní vyžádalo i zraněné, přesnou bilanci však společnost nesdělila.

Místní média informovala, že se v dole Darsaja zřítilo několik šachet a že kromě mrtvých bylo do místní nemocnice převezeno nejméně osm zraněných.

Podle snímků zveřejněných těžební společností pátrání po dalších zavalených pokračuje. Společnost uvedla, že důl byl zavřený, ale místní těžaři se tam vrátili, když jej přestaly střežit bezpečnostní složky.

Agentura AP píše, že k důlním závalům v Súdánu, který je významným producentem zlata, dochází často, neboť se mnohdy nedodržují bezpečnostní standardy.

(ČTK)