Zlato (oz) / USD
2 343,99
1,13 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Wells Fargo spoléhá na zlato. Unce má stát až 2200 dolarů

Investoři jsou opilí likviditou a podle analytiků páté největší americké banky Wells Fargo by měli očekávat, že rok 2021 bude rokem vystřízlivění. Banka, která spravuje bezmála 1,9 bilionu dolarů ještě dodala, že v tomto prostředí se bude i nadále dařit drahým kovům.

Zatímco celkový výhled pro zlato zůstává vzestupný, nebude to podle Wells Fargo bez rizika. Nejvýznamnějším protivníkem zlata a stříbra může být růst úrokových sazeb. Foto: iStock

Ve svém výhledu pro příští rok analytici Wells Fargo uvedli, že dojde ke vzestupu finančních trhů, což povede k většímu riskování. Banka totiž očekává silné hospodářské oživení, protože svět bude věřit v úspěch vakcín proti koronaviru.

V příštím roce proto předpokládá růst globální ekonomiky o 5,2 %, přičemž většina z tohoto růstu přijde ve druhé polovině roku, kdy se svět začne vyrovnávat s ničivými dopady pandemie. Přesto banka stále vidí velký potenciál pro růst ceny zlata. Jeho cena by měla do konce příštího roku vyšplhat na 2100 až 2200 dolarů za troyskou unci.

John LaForge, vedoucí strategie reálných aktiv ve Wells Fargo uvedl, že navzdory silnému ekonomickému růstu očekává, že nízké úrokové sazby a uvolněná měnová politika podpoří zlato, stříbro i platinu. „Stále se ještě tiskne spousta peněz, což je pro zlato a stříbro skvělé,“ řekl Kitco News.

2020 je začátkem komoditního supercyklu

Avšak zlato a stříbro potáhne víc než jen měnová politika centrální banky USA. LaForge je přesvědčen, že rok 2020 byl teprve začátkem nového komoditního supercyklu a poptávka po zlatu by se měla zvýšit.

„Když se podíváte na akciové krveprolití, jež jsme zažili v březnu a v dubnu, tak to je přesně ten důvod, který potřebujete, abyste se upřímně začali zajímat o komodity,“ řekl. „Proto jsme uprostřed března komodity posílili. Po dlouhé době jsme jim šli naproti a očekáváme, že to bude pokračovat i v roce 2021.“

Wells Fargo má kromě zlata ráda stříbro a platinu, Ale jak LaForge řekl, nejraději zůstávají u zlata, protože má nižší volatilitu a zůstane dál patriarchou sektoru. „Pro rok 2021 je zlato naším oblíbeným cílem,“ řekl.

Zatímco celkový výhled pro zlato zůstává vzestupný, nebude to rok bez rizika. Wells Fargo uvedla, že nejvýznamnějším protivníkem zlata a stříbra může být růst úrokových sazeb. Banka totiž předpovídá, že inflace zůstane pod 2 %, takže jakýkoli růst nominálních výnosů by mohl vést k vyšším reálným výnosům, což by bylo pro zlato negativní.

(rek)

Další z kategorie Zlato