Zlato (oz) / USD
1 503,66
0,23 %
Zlato (oz) / CZK
34 961,16
0,18 %
EUR / USD
1,11
0,01 %
USD / CZK
23,25
0,05 %
Zlato
Wells Fargo: Spíš to bude sprint než maraton

Názory se různí. Americká banka Wells Fargo označila současný růst ceny zlata spíš za sprint než za maratón. Ve své prognóze odhaduje, že až cena unce zlata dosáhne na úroveň 1350 dolarů, bude v cíli svého běhu. A stát se to má už letos.

Čtvrtý kvartál byl pro investory těžký. Index amerických akcií S&P 500, cena ropy klesly. Zlato posílilo o 8 procent. Foto: Pixabay

„Pokud cena zlata překročí náš mezní odhad 1350 dolarů, pravděpodobně bychom se na něj už nedívali příznivě,“ uvedl analytik Wells Fargo, investiční stratég Austin Pickle.

„Investoři by teď měli odolat nutkání skočit na zlatou vlajkovou loď, pokud současné cenové závody budou pokračovat.“

Wells Fargo i přes varování věří, že žlutý kov v letošním roce pravděpodobně nepřesáhne cenu 1350 dolarů za troyskou unci. „Zlato je nyní v rozmezí našeho odhadu od 1250 dolarů do 1350 dolarů za unci,“ napsal Pickle.

„Současná zlatá rallye může mít v krátkodobém horizontu nějaký život, ale očekáváme, že do konce roku 2019 bude cena zlata blízko místa, kde je dnes.“

Těžký život investorů

„Obvykle taková zlaté rallye trvá po velkém poklesu na akciových trzích několik měsíců. Investoři se potřebují otřepat ze strachu z dalšího krachu, což vyžaduje čas,“ dodal Pickle. Zlatou rallye také může podpořit slabší dolar i vyšší ceny komodit přiznává analýza.

„Čtvrtý kvartál roku 2018 byl pro investory těžký. Index amerických akcií S&P 500 klesl téměř o 14 procent, cena ropy zhruba o 40 procent a komodity celkově posílily o 10 procent.

Hledání investice, která by poskytla mimořádně pozitivní výnosy během tohoto bouřlivého období, bylo náročné. Jednou z takových investic bylo zlato, když posílilo o 8 procent,“ dodává Pickle na webu Kitco News.

(rek)