Zlato (oz) / USD
---
--- %
Zlato (oz) / CZK
---
--- %
EUR / USD
---
--- %
USD / CZK
---
--- %
Zlato
Velká zlatá krádež v Rotterdamu

Policie v Rotterdamu obsadila kancelářskou budovu ve známé ulici Coolsingel v rámci vyšetřování krádeže zlata. Nejmenovaní svědci to nahlásili místnímu rádiu Rijnmond. Viděli policisty v budově společnosti Safe Deposit Nederland, která v centru města pronajímá bezpečnostní schránky.

Ukradené zlato má hodnotu několika milionů eur. Foto: iStock

Jedna osoba byla zatčena za krádež „obrovského“ množství zlatých cihel, potvrdil zpravodajskému webu Nu.nl policejní mluvčí. Má jít to 61letého muže z Oud-Beijerlandu v Jižním Holandsku. Podle rádia Rijnmond je to bývalý zaměstnanec společnosti Safe Deposit Nederland. Deník De Telegraaf napsal, že ukradené zlato má hodnotu několika milionů eur. 

„Vyšetřování velké zlaté loupeže začalo už před několika týdny poté, co byla policie informována o krádeži obrovského množství zlatých cihel v hodnotě milionů eur,“ oznámila policie. Osoba, která to policii oznámila uvedla, že poté co ji společnost obchodující se zlatem požádala o provedení jistého obchodu zjistila, že v pronajatém sejfu žádné zlato není, informoval internetový deník NL Times

„Vyskytl se problém. V sejfu aktuálně není zlato přítomno,“ konstatoval prý zaměstnanec Safe Deposit Nederland, která v budově působí teprve dva roky.

Pozdvižení v médiích

Policie pak prohledávala několik dalších blíže neurčených míst v Nizozemsku, včetně suterénu domu známého jako Hollandsche Bank Unie v Coolsingelu. Jeden z nájemníků řekl reportérovi z Rijnmondu, že policie prohlížela uzamykatelné schránky, z nichž některé obsahovaly i zlato. Policie to však nepotvrdila.

Potvrdila jen, že v rámci policejní akce nasadila i těžce ozbrojenou taktickou jednotku elitních střelců, což v bulvárních médiích vzbudilo velké pozdvižení. 

Policie to ve svém prohlášení vysvětlila takto: „Členové této jednotky jsou silněji vyzbrojeni a mají neprůstřelné vesty. Tímto způsobem je zajištěno, aby detektivové na místě činu mohli nerušeně pracovat,“ cituje jak místní policii jak nizozemský Express Informer, tak i britský Daily Mail

(rek)