Zlato (oz) / USD
---
--- %
Zlato (oz) / CZK
---
--- %
EUR / USD
---
--- %
USD / CZK
---
--- %
Zlato
USA zavádějí nové sankce vůči Rusku, včetně zákazu dovozu zlata

Spojené státy zavádějí nové sankce vůči Rusku, jejich terčem je mimo jiné ruský zbrojní průmysl. Součástí sankcí je rovněž zákaz dovozu zlata z Ruska. Oznámilo to dnes americké ministerstvo financí. Nové sankce podle ministerstva zasáhnou schopnost Ruska vyvíjet a vyrábět "zbraně a technologie používané pro brutální válku Vladimira Putina proti Ukrajině".

Rusko, zlato

Součástí sankcí je rovněž zákaz dovozu zlata z Ruska. Oznámilo to dnes americké ministerstvo financí. Foto: iStock

Sankce se vztahují na desítky podniků a jednotlivců, včetně ruského zbrojařského koncernu Rostěch. „Zaměření se na ruský zbrojní průmysl omezí Putinův potenciál a ještě více ztíží jeho válku proti Ukrajině, kterou již nyní komplikuje slabá morálka, narušené dodavatelské řetězce a výpadky v logistice,“ uvedla americká ministryně financí Janet Yellenová.

Ohlášené sankce byly podle agentury AFP dohodnuty na summitu představitelů skupiny velkých světových ekonomik G7. „Znovu potvrzujeme své odhodlání spolupracovat s partnery na zavádění dodatečných tvrdých sankcí v reakci na ruskou válku proti Ukrajině,“ uvedla Yellenová.

„Široké multilaterální závazky a kroky členů G7 z tohoto týdne ještě výrazněji omezují přístup Ruské federace k technologiím, které jsou klíčové pro její armádu,“ dodala.

(ČTK)