Zlato (oz) / USD
2 332,92
0,47 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Trh se zlatem střádá prorůstové faktory

I přes nedávný pokles cen uhájila cena zlata důležitou technickou podporu, což značí přeprodaný trh. Sázky hedgeových fondů na růst ceny zlata nadále převažují.

Trh se zlatem se nyní připravuje na nový růstový průlom. Foto: iStock

Ceny zlata v posledních týdnech zaznamenaly ztrátu, když klesly z nedávných maxim nad 1350 dolary za unci až k úrovni 1289 dolarů. I při nejsilnějším výprodeji, kdy cena zlata klesla až k pětiměsíčním minimům, však žlutý kov obhájil důležitou technickou hranici na úrovni 1280 dolarů za unci.

To je podle Kitko News a některých analytiků signálem, že je trh se žlutým kovem přeprodaný a připravuje se tak na nový růst.

Americký burzovní regulátor (CFTC) navíc informoval o stavu sázek hedgeových fondů na růst a pokles ceny zlata. Sázky na růst ceny žlutého kovu klesly na 91 411 kontraktů, přičemž téměř stejným tempem klesly i spekulace na pokles jeho ceny k aktuální hodnotě 74 880 kontraktů.

Zlatý růstový průlom

Stav spekulací hedgových fondů tak v současnosti vychází na 16 531 kontraktů ve prospěch růstu ceny žlutého kovu.

Kitko News citovalo vyjádření ředitele komoditního obchodování v Saxo Bank Olena Hansena, podle kterého se trh se zlatem nyní „připravuje na nový růstový průlom, jakmile se zlepší fundamentální a technické výhledy.“

(ska)

Další z kategorie Zlato