Zlato (oz) / USD
1 640,27
0,02 %
Zlato (oz) / CZK
37 763,16
1,20 %
EUR / USD
1,10
0,87 %
USD / CZK
23,02
1,18 %
Zlato
Štědré Vánoce pro lupiče zlata

Španělská policie od neděle pátrá po čtyřech mužích, kteří ukradli trezor obsahující zlato a stříbro v hodnotě 100 tisíc eur z obchodu s drahými kovy na pobřeží Costa del Sol. O trezor přišla firma z Malagy, která se specializuje na nákup a prodej mincí a slitků vzácných kovů.

Zločinci byli podle kamerového záznamu v budově jen tři minuty, podařilo se jim vypáčit zámek dveří do kanceláře a odnést trezor. Foto: iStock

K loupeži došlo kolem desáté hodiny večerní, kdy drahé zboží z obchodu v přízemí bylo na noc uschováno v kanceláři firmy v prvním patře. Zločinci byli podle kamerového záznamu v budově jen tři minuty, během kterých se jim podařilo vstoupit do domu, vypáčit zámek dveří do kanceláře a odnést trezor.

„Naložili ho do auta značky Audi v němž tři z nich odjeli, zatímco čtvrtý nenápadně odešel po ulici,“ prozradil zdroj španělského serveru Euro Weekly

Zástupce oloupené firmy uvedl, že ačkoli měli v obchodě kvůli svátkům víc zboží než obvykle, mohlo to být ještě horší. Jejich bezpečnostní agentura ale naštěstí uložila část zboží do bezpečnějšího skladu.

„Normálně tu necháváme téměř všechno, ale v těchto dnech větší část zboží uschováváme někde jinde,“ uvedl představitel společnosti. Dodal, že se už připravuje stěhování do bývalé pobočky banky, kde budou lepší bezpečnostní opatření.

V prvním patře budovy, kde došlo k loupeži a která je převážně obytná, byly poškozeny dveře výtahu, takže se nedal použít. Zloději proto museli trezor odvléci po schodech, o čemž svědčí to, že několik z nich bylo kvůli jeho váze poškozeno. Víc informací španělská Policia Nacional zatím neuvolnila.

(rek)