Zlato (oz) / USD
1 764,30
0,22 %
Zlato (oz) / CZK
38 040,80
0,18 %
EUR / USD
1,19
0,04 %
USD / CZK
21,56
0,04 %
Zlato
Propad cen kryptoměn nahrává zlatu

Bitcoin ztratil během krátké doby přes polovinu hodnoty. Banka JP Morgan Chase naznačila, že institucionální zákazníci nyní místo kryptoměn nakupují žlutý kov.

Bitcoin a hodnota většiny kryptoměn nyní klesá, cena zlata zaznamenala přesně opačný trend. Foto: iStock

V polovině dubna dosáhla cena kryptoměny Bitcoin maximální hodnoty na úrovni bezmála 1 400 000 korun za jednu digitální minci. To je jeho dosavadní cenové maximum. 

Po propadu kryptoměnového trhu z minulého týdne klesla hodnota Bitcoinu až na úroveň kolem 650 000 korun. To je propad o více než 53 %. Hodnota kryptoměny Bitcoin navíc propadla jen během jediného dne ve středu 19. 5. 2021 o více než 31 %. 

Podle zdrojů burzy Chicago Mercantile Exchange navíc zaznamenal zájem o kontrakty s budoucím vypořádáním na Bitcoin, kterými obchodníci spekulují na růst ceny, největší pokles od října minulého roku.

Bitcoin tak nadále zůstává obchodním artiklem s velmi proměnlivou hodnotou. 

Investoři přecházejí z Bitcoinu na zlato

Banka JP Morgan Chase pak nyní v aktuální zprávě investorům naznačila, že institucionální zákazníci prodávají bitcoiny a místo nich nakupují zlato.

A zatímco Bitcoin a hodnota většiny kryptoměn nyní klesá, cena zlata zaznamenala přesně opačný trend. Zlato totiž v ceně od začátku května vzrostlo o šest procent.

(ska)