Zlato (oz) / USD
2 335,89
0,78 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Pozitivní výhled banky Standard Chartered

Výhled na růst ceny zlata zůstává pozitivní. Žlutý kov si stále drží úroveň nad hranicí 1300 dolarů za troyskou unci, nad kterou se dostal koncem minulého měsíce. Britská banka Standard Chartered to uvedla ve své nejnovější prognóze.

Nejnovějších ekonomických údaje ukazují, že nákupy zlata byly v roce 2018 druhé nejmohutnější vůbec a burzovní holdingy obchodující s deriváty zlata dosáhly na šestiletá maxima. Foto: Pixabay

Banka mezi dalšími faktory poukazuje na to, že centrální bankéři amerického Federálního rezervního systému (Fed) znovu potvrdili svůj rezervovaný přístup k dalšímu zvyšování základních úrokových sazeb, což v důsledku znamenalo, že pokles akciových trhů vyrovnal růst ceny zlata.

„Opatrný Fed se nejen zdržel náznaků dalších měnových tahů, ale také vyvolal spekulace o možnosti snížení úrokových sazeb,“ dodává analýza Standard Chartered.

Zpráva o lednovém poklesu nezaměstnanosti ve Spojených státech přibrzdila pokračování vzestupu ceny zlata, avšak základna pro růst ceny zůstává dál robustní.

To banka potvrzuje argumenty nejnovějších ekonomických údajů, jež ukazují, že nákupy zlata centrálními bankami byly v roce 2018 druhé nejmohutnější vůbec a burzovní holdingy obchodující s deriváty zlata dosáhly na šestiletá maxima.

(rek)

 

Další z kategorie Zlato