Zlato (oz) / USD
1 517,16
0,00 %
Zlato (oz) / CZK
35 614,43
0,00 %
EUR / USD
1,10
0,00 %
USD / CZK
23,47
0,00 %
Zlato
Poptávka po zlatu zvýšila jeho cenu

Zlato se vzpamatovává z přebytku nabídky způsobené navrácením zájmu o americký dolar po dobrých zprávách z tamní ekonomiky. Ale více starostí investorům zřejmě dělají informace o americké a globální politice, brexitu a ekonomice všeobecně, domnívá se výkonný ředitel kanadské společnosti RBC Wealth Management George Gero.

A cena zlata skutečně začala v pondělí růst a pokračoval v tom i v úterý. Foto: iStock

Někteří analytici v USA se navíc obávají rostoucích výdělků v USA a možnosti, že ceny akcií přestanou stoupat, poznamenal ještě Gero v pravidelné zprávě převzaté americkým serverem Scrap Register.

„To vše přispívá k růstu poptávky po zlatu,“ dodal ještě Gero s dalšími argumenty vycházejícími z technické analýzy.

A cena zlata skutečně začala v pondělí růst a pokračoval v tom i v úterý. Podle kanadské TD Securities, sesterské společnosti Toronto Dominion Bank, sehrává určitou roli také zpráva o obnovení nákupů zlata Čínou.

Na newyorské obchodní burze se opce na nákup zlata v červnu prodávaly o deset dolarů dráž za cenu 1305,80 dolaru za unci, upozorňuje Scrap Register. Fyzické zlato v úterý odpoledne měnilo na londýnském trhu majitele za zhruba stejnou cenu.

Podle TD Securities bude stát unce zlata 1322 dolarů dřív, než by se očekávalo. „Dlouhodobě jsme dál spokojeni s naší dlouhou pozicí ve zlatě (investicí do zlata s očekáváním růstu jeho ceny), kterou jsme zadali, když byl žlutý kov za 1298 dolarů s tříměsíčním cílem 1360 dolarů za unci, než se v příštím roce posune na 1400 dolarů,“ cituje mimo jiné FX Street ze zprávy torontské firmy.

(rek)