Zlato (oz) / USD
1 341,12
0,00 %
Zlato (oz) / CZK
30 363,27
0,00 %
EUR / USD
1,13
0,00 %
USD / CZK
22,64
0,00 %
Zlato
V poklesu cen zlata vidí příležitost kupci z Asie i Blízkého východu

Cena zlata na světových trzích klesla k letošnímu minimu. Nákupních příležitostí v současném poklesu však využívají kupci z Asie i Blízkého východu.

Kupci z Blízkého východu využívají výhodných cen k nákupu šperků i fyzického zlata. Foto: iStock

Poptávka po zlatě zůstala v Asii i přes mírný pokles stabilní. Japonsko, Singapur i Indie však zaznamenaly nárůst maloobchodních přirážek. Zájem zákazníků o zlato tak opět roste.

„(V Singapuru, pozn. red.) vidíme docela slušnou poptávku. Jednotlivci i obchodníci zlato kupují, protože je teď levnější,“ konstatoval pro Reuters Brian Lan, ředitel ve společnosti GoldSilver Central.

Tradiční kupci zlata v Indii se po dalších nákupech porozhlíží neustále. Opatrní Indové však prozatím spíš vyčkávají, jak se cena vyvine. Mnozí doufají v další propad ceny žlutého kovu, a proto své nákupy prozatím odkládají.  

„Poptávka se díky korekci cen mírně zlepšila, ale mnozí kupci stále čekají na další propad,“ uvedl pro Reuters Ashok Jain, majitel bombajského velkoobchodníka se zlatem Chenaji Narsinghji.

Nákupní signál z Blízkého východu

Server GulfNews informoval o rostoucím zájmu kupců ze států Perského zálivu, kteří využívají aktuálních výhodných cen k nákupu šperků a fyzického zlata. Server doporučil jednat rychle, protože se cena zlata podle něj může během krátké doby opět vyhoupnout výše.

„Výhled pro ceny zlata je po zbytek roku stále velmi prorůstový a investoři by měli současného propadu využít jako nákupní příležitosti,“ uvedl Vijay Valecha ze společnosti Century Financial Brokers.

(ska)