Zlato (oz) / USD
1 993,69
2,66 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Podle Scotiabank je teď příležitost k nákupu zlata

Zlato se prodává pod cenou, míní kanadská Scotiabank, tradiční tvůrce trhu se zlatem. Mohou za to snižující se obavy z poklesu hospodářského růstu a z následků koronaviru i mlhavé předpoklady, že americká centrální banka by mohla snížit úrokovou sazbu dřív než se dosud očekávalo.

Experti Scotiabank:.Cenu kolem 1540–1550 dolarů za unci považujeme za příležitost k nákupu zlata. Foto: iStock

„Krátkodobá cenová relace nad 1600 dolary byla zklamáním. Mnozí očekávali, že se zlato zastaví nad 1600 dolary, zvláště když dostalo nový katalyzátor v koronaviru, ale zapůsobil tu silnější dolar, který rovněž slouží jako bezpečné útočiště, a nedostatek poptávky po fyzickém zlatu v Asii,“ uvedli analytici Scotiabank.

Čínská poptávka po špercích byla slabá už před virovou epidemií kvůli změně spotřebitelských preferencí a vysoké ceně zlata v místních juanech. A nic na tom nevylepšil ani čínský Nový rok. Propad poptávky po fyzickém zlatě by však měl být vyvážen nákupy Západu, které jsou spojeny s tématem předpovědí pomalejšího hospodářského růstu a dalšími stimuly.

„Riziko viru a všeobecná nejistota zůstávají, znovu se mohou objevit problémy v mezinárodním obchodě a panuje shoda, že čínský růst HDP ve výši přibližně šesti procent bude se silnou pravděpodobností výrazně nižší. Takže i s nadcházejícími politickými riziky a americkými volbami se pro zlato nabízí růstový scénář. Proto také cenu kolem 1540–1550 dolarů za unci považujeme za příležitost k nákupu zlata,“ radí experti Scotiabank.

Uvedenou cenu považují komoditní experti za letošní dno. Podle jejich matematické analýzy je cílová cena zlata 1600 dolarů s tendencí dál stoupat.

(rek)

Další z kategorie Zlato