Zlato (oz) / USD
1 280,19
0,18 %
Zlato (oz) / CZK
28 944,24
0,07 %
EUR / USD
1,15
1,46 %
USD / CZK
22,61
0,10 %
Zlato
Obchodníci zřejmě vybírají zisky

Zlato nyní pravděpodobně konsoliduje zisky a v blízké budoucnosti může zamířit k 1400 dolarům za troyskou unci, tvrdí TD Securities, korporátní investiční banka spadající pod Toronto-Dominion Bank. Podle analytiků chtějí obchodníci nejprve vyčkat, co vzejde z jednání měnového výboru americké centrální banky (Fed), než se opět pustí do práce.

Zlato si to může v blízké budoucnosti namířit k 1400 dolarům za troyskou unci. Foto: Shutterstock

„Je pravděpodobné, že Fed naznačí příští zvýšení úrokové sazby v březnu. Pokud to tak bude, mnozí účastníci trhu se rozhodnou vybrat zisky, pokud Fed přistoupí k razantnějšímu navýšení úrokových sazeb, než se očekává,“ cituje server Scrap Register analytiky TD Securities.

Poté, co zlato v minulém týdnu dosáhlo TD Securities prognózovaného obchodního cíle ve výši 1357 dolarů za unci, by neměl být nikdo překvapen, že po měsíci a půl téměř nepřerušeného růstu přešel žlutý kov do fáze konsolidace zisku.

„Případná korekce ceny na 1320 dolarů by neměla být pro většinu pozorných pozorovatelů žlutého kovu překvapením. I přesto totiž základní poptávka zůstává stabilní, díky čemuž má zlato další prostor k růstu,“ uvedla banka.

Pokračující ekonomické váhání Spojených států v letošním roce spolu s jen mírným zpřísňováním politiky Fedu by mohlo nahrát situaci, že cena zlata překročí horní hranici 1380 dolarů za unci a s rozhodností zamíří k 1400 dolarům, domnívají se kanadští analytici ve své týdenní zprávě.

(rek)