Zlato (oz) / USD
---
--- %
Zlato (oz) / CZK
---
--- %
EUR / USD
---
--- %
USD / CZK
---
--- %
Zlato
Je nejvyšší čas nakoupit zlato, tvrdí Degussa

Lze očekávat, že centrální banky po celém světě budou stále rozšiřovat množství peněz. Tisknout peníze se někdy považuje za dobrou politiku jako reakce na ekonomický kolaps pandemicky diktovaným uzávěrám řady byznysových aktivit. Rostoucí nabídka peněz ovšem velmi pravděpodobně zvýší ceny – ať už jde o spotřebitelské ceny, nebo ceny aktiv, či o kombinaci obou.

Je nejvyšší čas nakoupit fyzické zlato. Cena je pro ty, kteří se chtějí zlatem zajistit, stále atraktivní. Foto: iStock

Největší německý obchodník se zlatem Degussa ve svém Tržním reportu dále tvrdí, že s uměle potlačenými úrokovými sazbami v USA ztratily globální finanční trhy svůj nejdůležitější kompas – dolar. 

„Snažíme-li se posoudit základní hodnotu řekněme, akcie, obligace, derivátu nebo nemovitosti, je to jako rybolov v kalných vodách či jako hra na slepou bábu. V takovém scénáři mohou být důsledky pro finanční trhy a reálnou ekonomiku chaotické.“

„Na tomto pozadí jde relativní atraktivita držení zlata z pohledu investora nahoru. Kupní sílu zlata totiž nemohou znehodnotit centrální banky svými tiskařskými lisy. Navíc zlato na rozdíl od bankovních vkladů nenese riziko úvěrového selhání. Je tedy nejvyšší čas nakoupit fyzické zlato. Cena je pro ty, kteří se chtějí zlatem zajistit, stále atraktivní,“ vzkazuje Degussa investorům. Zejména těm nejmenším, které Degussa oslovuje nejčastěji.

(rek)