Zlato (oz) / USD
1 284,91
0,01 %
Zlato (oz) / CZK
29 617,89
0,03 %
EUR / USD
1,12
0,01 %
USD / CZK
23,05
0,04 %
Zlato
Mohou za růst cen zlata poradci?

Poradci v oblasti obchodování s komoditami pravděpodobně přispívají k růstu ceny zlata. Přesně takto to stojí ve zprávě klientům Toronto-Dominion Bank z jejich pobočky TD Securities zabývající se akciemi.

„Myslíme si, že to byli hlavně komoditní poradci, kteří, aby se zabránilo zklamání, sehráli významnou roli při růstu cen platiny a zlata,“ píše TD Securities. Foto: iStock

Drahé kovy jsou stále dražší. Palladium se poprvé objevuje nad cenou 1500 dolarů za troyskou unci a fyzické zlato zasáhlo 10měsíčního maxima ve výši 1346,45 amerického dolaru. Cena sice opět klesla, ale podle expertů zlato jen nabírá sílu k dalšímu skoku.

„Zatímco oba kovy těžily z očekávání nepříjemných zpráv ze zasedání Fedu (americká centrální banka) a z trhu, který stále očekává nějaké škrty, myslíme si, že to byli hlavně komoditní poradci, kteří, aby se zabránilo zklamání, sehráli významnou roli při růstu cen platiny a zlata,“ píše TD Securities.

„I nadále očekáváme, že k současnému trendu se připojí ještě mnoho dalších, kteří vsadí na výnos z dlouhodobého držení zlata,“ poznamenává dál TD Securities. Nicméně, podle serveru Scrap Register se analytici shodují, že cena zlata se musí udržet nad 1327 dolary za unci, protože současný pokles je pouze dalším kolem dlouhé akumulace a zlato musí „zůstat v kurzu“.

A jak to Kanaďané mysleli s těmi poradci? Prostě přisuzují jim zásluhu za přesvědčování klientů, jak nejlépe zabezpečit zisky v očekávaných špatných dobách.

(rek)