Zlato (oz) / USD
1 558,33
0,02 %
Zlato (oz) / CZK
35 287,69
0,00 %
EUR / USD
1,11
0,08 %
USD / CZK
22,64
0,03 %
Zlato
Mobius: Kupujte zlato za každou cenu!

Veterán mezi investory Mark Mobius, spoluzakladatel a partner londýnské investiční firmy Mobius Capital Partners, v rozhovoru pro TV Bloomberg prohlásil, že nyní je potřeba kupovat zlato na všech cenových úrovních.

Mobius se proslavil výrokem: „Miluji zlato“. Foto: Youtube

„Myslím to upřímně. Dnes musíte nakupovat za jakoukoli cenu. Dlouhodobá vyhlídka zlata je nahoru, nahoru a nahoru, a důvod, proč to tvrdím je, že nabídka levných peněz také půjde nahoru, nahoru a nahoru. Se snahou centrálních bank snižovat úrokové sazby, přijde to, že budou tisknout peníze jako šílenci,“ řekl investiční expert na rozvíjející se trhy.

Mobius dlouhodobě říká, že investoři by měli mít ve svých portfoliích deset procent zlata a upozorňuje, že má na mysli fyzické, nikoli papírové zlato.

„Tento argument je smysluplný, když uvážíme, proč zlato od června, kdy stálo kolem 1200 dolarů, zdražilo na současných 1500 dolarů,“ doplňuje Bloomberg. Připomíná také, že to byl právě Mobius, kdo v polovině června predikoval dnešní cenu zlata.

„S očekáváními, že americká centrální banka do konce roku 2020 sníží úrokové sazby na nulu, předpokládám, že je tu prostor pro trhy, aby se nadechly a připravily na to, že cena zlata bude stoupat dál,“ míní někdejší výkonný šéf správy 50 miliard dolarů v Templeton Emerging Markets. Proslavil se i upřímným výrokem: „Miluji zlato“.

(rek)