Zlato (oz) / USD
1 404,75
0,68 %
Zlato (oz) / CZK
32 064,62
0,27 %
EUR / USD
1,12
0,45 %
USD / CZK
22,83
0,41 %
Zlato
Místo plavek dostal zlato

Obyvatel malého západofrancouzského města Vannes Julien C. (27) zpočátku nevěnoval příliš pozornosti tomu, že zásilka, kterou obdržel, je mnohem těžší, než kterou očekával. Po otevření balíčku ale místo dvoudílných plavek, které objednal pro svou ženu, našel doslova poklad.

Zlaté louisdory jsou francouzské mince z počátku 20. století. Foto: iStock

Malý, těžký balíček byl naplněn zlatými louisdory a dalšími mincemi z počátku 20. století, dále pak plátky zlata ve váze od 20 do 50 gramů – celkem 700 gramů drahých kovů. Z přiložené faktury vyplynulo, že celková hodnota balíčku se blíží 20 tisícům eur (přes půl milionu korun), uvedl server Ouest-France.

Po zevrubnější kontrole náhodný příjemce zásilky zjistil, že jméno na obalu patří člověku, jenž bydlí jen asi dva kilometry od jeho domova. Mladík, zaměstnanec banky Crédit Agricole, tam tedy s balíčkem vyrazil, ale nikdo nebyl doma. Tak Julien zajel se zásilkou zlata na policii.

Tam mu sice poděkovali, vyfotili se s ním, ale nakonec to byl právě náhodný příjemce, který telefonicky sehnal správného adresáta, zřejmě sběratele, jemuž vyřídil, že má na policejní stanici balíček. Tím by celá kauza skončila, kdyby Julien dál nečekal na plavky, které jeho partnerka potřebuje na březnovou dovolenou ve Vietnamu.

(rek)