Zlato (oz) / USD
1 981,85
0,19 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Miliardář Dalio drží zlaté pozice

Miliardář Ray Dalio a zakladatel největšího investičního fondu světa Bridgewater Associates, drží své zlaté pozice. I přes pokles ceny vzácného kovu v minulém čtvrtletí zůstaly jeho pozice ve fondech krytých fyzickém zlatem nezměněny.

Bude zajímavé sledovat, jak se cena zlata vyvine v příštích měsících a jak na její vývoj Dalio zareaguje. Foto: Wikipedie

Pokles ceny zlata nahlodává v investorech žlutého kovu pokušení ho prodat, nebo přinejmenším vyvolává otázku zda prodat, či držet.

Miliardář a zakladatel fondu Bridgewater Associates Ray Dalio má však jasno. Pozice jeho fondů i přes čtvrtletní pokles ceny zlata zůstaly ve stejném období nedotčeny.

Bridgewater Associates tak nadále drží 3,9 milionu akcií fondu SPDR Gold Shares a jeho pozice 11,3 milionů kusů akcií zůstala stejně pevná i u fondu iShares Gold Trust.

Prvně jmenovaný SPDR Gold je největším světovým ETF fondem krytým fyzickým zlatem a iShares je na druhé příčce.

Pevné odhodlání a důvěra v obrat

Ochota sledovat pokles trhu, a přesto nést dočasné ztráty, je znakem pevného odhodlání a důvěry v brzký obrat. Dalio totiž již v minulosti podle CNN úspěšně předpověděl finanční krizi z roku 2008 a nedávno varoval, že další americká recese proběhne před příštími prezidentskými volbami v roce 2020 (více zde).

Bude proto zajímavé sledovat, jak se cena zlata vyvine v příštích měsících a jak na její vývoj Dalio v příštím čtvrtletí zareaguje.

(ska)

Další z kategorie Zlato