Zlato (oz) / USD
---
--- %
Zlato (oz) / CZK
---
--- %
EUR / USD
---
--- %
USD / CZK
---
--- %
Zlato
Jefferies predikuje zlato v roce 2021 za 2200 dolarů

Menší americká investiční banka Jefferies očekává, že průměrná cena zlata dosáhne v příštím 2200 USD za unci, a to kvůli nízkým úrokovým sazbám a možnosti dalšího oslabení amerického dolaru. V následujícím roce by ale cena zlata měla klesnout.

Banka uvedla, že očekává další posílení cen směrem k Novému roku. Foto: iStock

Banka zvýšila prognózu průměrné ceny zlata letos ve třetím čtvrtletí o 5,5 % na 1925 USD za unci a pro celý rok 2020 o 5,7 % na 1843 USD. Banka uvedla, že očekává další posílení cen směrem k Novému roku.

„Předpokládáme, že úrokové sazby zůstanou ve střednědobém horizontu podpůrným faktorem s ohledem na to, že americká centrální banka bude udržovat sazby blízko nuly až do roku 2022,“ uvedla banka ve své nejnovější zprávě.

„Ačkoli se banka pro rok 2021 přiklonila ke žlutému kovu, připustila, že oživení globálního růstu bude pro zlato pravděpodobně negativní a je jedním z důvodů, proč předpovídá pokles ceny zlata po roce 2021,“ uvedl Mining Journal. Banka na rok 2022 prognózuje průměrnou cenu zlata 2000 USD za unci, což z dnešního pohledu není vůbec špatná perspektiva.

(rek)