Zlato (oz) / USD
2 332,92
0,47 %
Jistota ve vlastních rukou
0

ICBC Standard Bank u zlata nečeká žádné překvapení

Kitco News přineslo několik sekvencí ze zprávy bankovního domu ICBC Standard Bank věnované zlatu. Vyplývá z nich, že výhled na budoucnost zlata zůstává pro největší světovou banku neutrální. Cena zlata bude dál ovlivňována holubičí politikou Federálního rezervního systému USA (Fed), která jeho cenu zvyšuje, a chutí investorů k riskování na akciovém trhu, což zájem o zlato oslabuje.

Cena zlata bude dál ovlivňována holubičí politikou Federálního rezervního systému USA (Fed). Foto: iStock

„Zůstáváme krátkodobě neutrální a očekáváme, že obchodování se zlatem bude pokračovat v rámci současného cenového rozpětí. V podstatě to odráží náš názor na relativně neutrální vývoj amerického dolaru,“ cituje Kitco ze zprávy ICBC Standard Bank.

„Cena zlata se tak bude odrážet od relativně silného výkonu rizikových aktiv na straně jedné a od holubičí politiky Fedu na straně druhé.“

Ve čtvrtek kleslo zlato o 1,5 %, přičemž futures (objednávky na nákup zlata na newyorské burze Comex v červnu) klesly z maximální denní ceny 1311,90 dolaru za unci na 1293,40 dolaru za unci, aby se cena při posledním obchodování zvýšila na 1296,80 dolaru, shrnuje Kitco.

„Vztah mezi zlatem a reálnými úrokovými výnosy (v USA) se v krátkodobém horizontu rozpadl,“ uvedla ještě ICBC Standard s dodatkem, že trh s americkými dolary, akciemi a dluhopisy budou tahat cenu zlata různými směry.

(rek)

Další z kategorie Zlato