Zlato (oz) / USD
2 346,99
1,26 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Devět lidí zemřelo po závalu v zlatém dole v Burkině Fasu

Nejméně devět lidí přišlo o život při zhroucení zlatého dolu na západě Burkiny Faso. Neštěstí se stalo v úterý, část obětí vyprostili záchranáři až včera, uvedla agentura Reuters.

zlato
V západoafrické zemi je několik velkých dolů, které jsou spravované mezinárodními společnostmi. Ale kromě toho jsou také stovky menších, neoficiálních lokalit, které fungují bez jakéhokoliv dohledu a pravidel. Foto: iStock

Důl se propadl v úterý večer. Okolo osmé večer pak začala záchranná operace. Asi hodinu před půlnocí záchranáři našli čtyři těla. Během včerejška pak vyprostili dalších pět mrtvých, uvedl předseda sdružení malých těžařů Abass Dera. Dodal, že pod závalem zůstávají lidé.

V západoafrické zemi je několik velkých dolů, které jsou spravované mezinárodními společnostmi. Ale kromě toho jsou také stovky menších, neoficiálních lokalit, které fungují bez jakéhokoliv dohledu a pravidel. V těchto „řemeslnických dolech“, jak se jim říká, bývají podobná neštěstí častá.

Loni v únoru při výbuchu ve zlatém dole na jihozápadě Burkiny Faso zahynulo nejméně 59 lidí a další stovka utrpěla zranění. Explodovaly zřejmě chemikálie používání k úpravě zlata, uskladněné na místě. Šlo o sedmé nejtragičtější důlní neštěstí ve světě za deset let.

(ČTK)

Další z kategorie Zlato