Zlato (oz) / USD
1 942,12
1,84 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Ceny zlata po rozhodnutí Fedu mírně vzrostly

Americké akcie ve středu prudce vzrostly v reakci na rozhodnutí americké centrální banky, Fedu, zvýšit úrokové sazby, zatímco výnosy amerických státních dluhopisů se naopak snížily a dolar vůči koši měn oslabil. A ceny zlata se ve středu mírně odrazily ode dna na 1 881 dolarů za troyskou unci, jak uvedl odborný server FX Empire.

Ceny zlata se ve středu mírně odrazily ode dna na 1 881 dolarů za troyskou unci. Ilustrační foto: iStock

Mark Bristow, generální ředitel společnosti Barrick Gold, včera v rozhovoru pro agenturu Bloomberg uvedl, že se nyní „nacházíme na neprobádaném území, a to v každém ohledu – věřím, že nás na trzích čeká výrazná korekce“.

Bristow tvrdí, že obavy o globální finanční stabilitu a pokles akciových trhů budou později v letošním roce tlačit cenu zlata nahoru. „Myslím si, že zlato na konci tohoto roku skončí blíže ke 2 000 amerických dolarů,“ řekl v televizním rozhovoru.

Federální rezervní systém podle očekávání zvýšil úrokové sazby o 50 bazických bodů. Současná úroveň sazeb je nyní 75-100 bazických bodů. „Tento krok byl očekáván a je považován za kvantitativní zpřísňování,“ uvedl server FX Empire. Zvyšování sazeb bude v případě potřeby pokračovat. Od 1. června začne Fed snižovat svou rozvahu.

PSALI JSME: Zlato po oznámení Fedu roste

(luk)

Další z kategorie Zlato