Zlato (oz) / USD
---
--- %
Zlato (oz) / CZK
---
--- %
EUR / USD
---
--- %
USD / CZK
---
--- %
Zlato
Cena zlata pravděpodobně poroste

Makléřská firma kanadské Toronto-Dominion Bank TD Securities se domnívá, že investice do zlata by mohla přinést další zisky. Zejména v případě, když americké akcie budou pokračovat ve slabém výkonu ze závěru minulého roku.

Vzhledem k tomu, že drahé kovy nabízejí tolik potřebné zajištění proti kolapsu cen akcií, domníváme se, že zlatá lokomotiva neztrácí páru. Ba naopak. Foto: Pixabay

Poté co americká centrální banka začala na sklonku loňského roku ustupovat ze svého plánu na kontinuální zvyšování úrokových sazeb mohlo se zlato a stříbro vrhnout do oslav Nového roku. Komoditní obchodní poradci totiž začali po šesti měsících opět doporučovat nákup zlata, uvedla TD Securities ve své zprávě klientům.

„Tím je řečeno, že zlatá horečka zůstává na dohled, což naznačuje apetit diskrétních obchodníků,“ dodává server Scrap Register. „S tím jak poroste jejich zájem, porostou i ceny zlata a stříbra.“

„A vzhledem k tomu, že drahé kovy nabízejí tolik potřebné zajištění proti kolapsu cen akcií, domníváme se, že zlatá lokomotiva neztrácí páru. Ba naopak. Šetří si ji na blízkou budoucnost, až se potvrdí, že akcie jsou na úplném dně,“ dodává vzletně analýza TD Securities.

Už ve středu ráno se cena unce zlata na americké komoditní burze v New Yorku s odloženou platbou na únor vyšplhala na 1291 dolarů, což je nejsilnější úroveň od června, dokresluje současný stav zlatého trhu americký Scrap Register.

(rek)