Zlato (oz) / USD
1 951,33
0,02 %
Zlato (oz) / CZK
44 080,87
0,03 %
EUR / USD
1,18
0,04 %
USD / CZK
22,59
0,01 %
Zlato
Cena zlata bude stoupat po etapách

Kanadská bankovní společnost TD Securities dál předpokládá růst ceny zlata, který však nebude jenorázový, ale bude se skládat z několika etap. Analytici stále vidí posun směrem k 1360 dolarům za troyskou unci.

Kanadská bankovní společnost TD Securities dál předpokládá růst ceny zlata, který však nebude jenorázový, ale bude se skládat z několika etap. Foto: iStock

Analytici torontské banky uvedli, že na finančních trzích roste přesvědčení, že americká centrální banka začne základní úrokové sazby snižovat. Pravděpodobnost tohoto vývoje před koncem roku 2019 odhadují na téměř 75 procent.

„Vzhledem k tomu, že ceny futures (opcí na nákup zlata) jsou vyšší než naše cenové rozmezí, očekáváme, že CTA (komoditní poradci) začnou systematicky doporučovat zlato,“ dodávají analytici TD Securities.

„Myslíme si, že nastávající cenový růst bude mít několik etap, protože finanční manažeři se budou stále více snažit chránit před potenciálními ztrátami vlastního kapitálu. Existuje řada důvodů k obavám z příštích kroků centrální banky. Nákup zlata prostřednictvím CTA tak pravděpodobně přispěje k vzestupnému trendu ceny zlata,“ cituje ze zprávy americký odborný server Scrap Register.

(rek)