Zlato (oz) / USD
1 764,30
0,22 %
Zlato (oz) / CZK
38 040,47
0,18 %
EUR / USD
1,19
0,04 %
USD / CZK
21,56
0,04 %
Zlato
Bitstock změnil název na Bit.plus a začne nabízet zlato

Největší tuzemský obchodník s bitcoiny změnil svůj název z Bitstock.com na Bit.plus. Důvodem je expanze na evropský trh. Firma také v červnu zahajuje prodej digitalizovaného fyzického zlata. Uvedla to dnes v tiskové zprávě.

Vedle bitcoinů začne společnost obchodovat také s digitalizovaným fyzickým zlatem. Foto: iStock

Vzhledem k tomu, že český Bitstock má slovní známku pouze pro Českou republiku a v budoucnu hodlá expandovat do dalších zemí, rozhodl se strategicky přistoupit ke změně názvu. Označení Plus v názvu firmy bude podle jejích zástupců do budoucna spojovat všechny nabízené služby. Pro uživatele bitcoinových služeb se kromě názvu aplikace nic nemění. Společnost zároveň začne obchodovat s digitalizovaným fyzickým zlatem.

„Novým názvem našim klientům dáváme najevo, že nabízíme něco navíc. Tím nejnovějším a zároveň logickým přídavkem je možnost unikátní formou obchodovat s digitalizovaným fyzickým zlatem,“ uvedl zakladatel Bit.plus Martin Stránský.

Bit.plus, dříve Bitstock.com, je největším obchodníkem s kryptoměnami v Česku a na Slovensku s obratem v roce 2020 ve výši téměř 1,2 miliardy Kč a s očekávaným obratem v letošním roce okolo dvou miliard korun. Provozuje mobilní aplikaci pro obchodování s bitcoiny a od června i s digitalizovaným fyzickým zlatem. To jde jednoduše nakoupit i na všech bitcoinmatech v Česku i na Slovensku. Brzy také i na více než 400 partnerských obchodních míst v síti prodejen Geco, které Bit.plus využívá pro své klienty od roku 2016.

„Digitalizované fyzické zlato si budou moct naši klienti pořídit stejně jednoduše, jak nakupují bitcoin. Vyzvednout si ho mohou i v Klientském centru společnosti WBTCB, která Bit.plus provozuje na Národní v Praze. Obchodování s digitalizovaným fyzickým zlatem jsme začali nabízet jako službu bankám a ostatním obchodníkům,“ dodal Stránský.

Bit.plus také jedná se síti prodejen ve Velké Británii, kde by mohla na 2500 místech nabízet svoje služby. Zároveň vyjednává o spolupráci s bankami v Bulharsku.

(ČTK)