Zlato (oz) / USD
1 915,33
0,46 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Singer říká, že zlato jsou jediné skutečné peníze. Je málo vlastněné až „podvlastněné“

„Ve světě, kde hodnota papírových peněz je cíleně degradována politikou centrálních bank, je trochu překvapivé, že se zlato neobchoduje na vyšších úrovních,“ prohlásil ve čtvrtek 15.10. na investiční konferenci SOHN v Tel Avivu
multimiliardář Paul Singer, dle Bloomberg Markets 50 jeden z padesáti nejvlivnějších lidí světa.

singer ORG

Jak uvádí agentura Bloomberg, Singer kritizoval měnovou politiku centrálních bank za zmatky při ekonomickém zotavení po finanční krizi roku 2008. To byla doba, kterou sám nazval „kultem centrálního bankovnictví“, ve kterém se investoři obracejí na regulátory jako je Janet Yellenová a Mario Draghi, aby tito vyřešili nešvary globálního finančního systému.

A zatímco jejich zákroky a měnová politika nechaly podstatně vzrůst cenu dluhopisů a akcií, zlato zůstává potlačené a Singer je překvapen, jak málo zlata vlastní investoři, s nimiž se setkává.

Zlato jsem si oblíbil. Jsem přesvědčen, že je málo vlastněné až podvlastněné.
Mělo by být součástí každého investičního portfolia, možná pět až deset procent.“

„Dle mého názoru je zlato něco, co institucionální investoři nutně potřebují vlastnit,“ a dodal, že „zásoby zlata nelze radikálně rozšířit v krátkém časovém období.“

Singer již v srpnu roku 2014 varoval před „globální měnovou chimérou“, která nutně povede k vyšším cenám zlata, když jeho vlastníci trpělivě počkají.

Přestože levitace finančních aktiv dosud nelevitovala zlato, musíme zatnout zuby a čekat buď na čas ‚spravedlivého ocenění aktiv ‚, nebo na ‚čas skončit‘ [se současným finančním řádem]. Uvidíme, který nastane dřív.

Tzv. chytré peníze (smart money), čímž se myslí ti informovanější, uvědomělejší a prozíravější investoři a instituce na mezinárodní úrovni, i nadále přidávají do zlata. Ti méně informovaní i nadále závažnost situace nechápou, nebo dokonce zlato znevažují a zaměřují se téměř výhradně na krátkodobé cenové pohyby namísto dlouhodobých atributů zlata jakožto zajišťovacího nástroje a bezpečného přístavu.

Profil: Paul Elliott Singer (71)
Významný americký investor a manažer hedgeových fondů Elliott Management Corporation s $27 mld. Pod svou správou. Patří k 100 nejbohatším lidem světa a jeho jmění Forbes odhaduje na $2,1 mld. (CZK 50 mld.). Má doktorát z práv (J.D.) z Harvardské univerzity. Je židovského původu a tradičně podporuje Republikány.

Zlato v USD – za poslední měsíc

Zlato v US

ZDROJe: Wikipedia a Goldcore.com

Další z kategorie Články