Zlato (oz) / USD
1 908,83
0,29 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Radikální nacionalistka Le Penová nabádá k vyhubení Islámu na francouzském území

Pokud je tu někdo, kdo těží ze čtvrtečních hrůzných událostí v Paříži, je to francouzská anti-eurounijní, antiimigračně zaměřená ultrapravicová Národní fronta a její lídr, Marine Le Penová.

le pen

Ačkoli Francii čeká před volbami v roce 2017 ještě jeden průzkum veřejného mínění, Le Penová se již teď octla na top pozici. Le Penová vystoupila se svou ranní výzvou, v níž apeluje, aby Francie názorově „přezbrojila“ a hlásá, že radikální islám musí být ve Francii vyhuben. Požaduje také mimo jiné zavedení systematických hraničních kontrol, a zabavení pasu muslimům se dvěma národnostmi.

Citujeme úryvek z jejího plamenného projevu:

„Islámský fundamentalismus musí být konečně zničen. Francie musí zakázat islámské organizace, zavřít radikální mešity a vyhostit cizince, kteří káží na našem území nenávist, stejně jako nelegální přistěhovalce, kteří tam nemají co dělat. Pokud jde o členy těchto islámských hnutí dvojího občanství, je nezbytné zbavit je státní příslušnosti a zakázat jim vstup na naše území.“

Celý projev zde.

To by všechno bylo v naprostém pořádku, pokud by se jednalo o extremistickou skupinu na okraji veřejného zájmu, avšak realita je taková, že… Marine Le Penová, radikální nacionalistka, vede v žebříčku popularity mezi kandidáty na prezidenta! Strana Front National se ve Francii posouvá o krůček blíže tomu, aby zemi poskytla vážného kandidáta na prezidentské volby.

Průzkumy veřejného mínění agentury IFOP ve spojení se Sud Radio a Lyon Capitale přisuzují Le Penové výhru ve volbách v rámci celkem tří rozličných scénářů, které odráží panickou reakci francouzského politického establishmentu, který, aby Národní frontu vyšachoval ze hry, dokonce zvažuje velkou koalici středolevicových a středopravicových politických stran.

Podle IFOPu, pokud by proti Le Penové kandidovali středový politik Francois Bayrou a středopravicový Nicolas Sarkozy, Le Penová by kralovala na první pozici vícekolových voleb, a to s vetšinou 28 procent hlasů. Druhý by skončil Sarkozy (23 %) za republikánskou stranu a třetí by se umístil současný prezident, socialista Francois Hollande (21 %).

Jak napsal komentátor John Rubino (Financial Sense), existují dva hlavní důvody, proc roste popularita Národní fronty a podobných anti-eurounijních stran:

1) Adopce společné měny nepřinesla slibovanou všeobecnou prosperitu. Jediné Německo vstoupilo do zlatých časů, exporty mu rostou, obchod vykazuje obří přebytky a rozpočet je vyvážený, zatímco většina ostatních zemí eurozóny nebyla schopna fungovat pod měnou, kterou nelze v případe potřeby devalvovat.

2) Evropa se rozhodla čelit klesající porodnosti vyšší migrací z Afriky a Středního východu, přičemž očekávala přírůstek k evropské populaci. Výsledkem však bylo, že vznikl svého druhu apartheid, v němž se zmenšující se vrstva liberálních, pacifistických a stárnoucích „místních“ ocitá na hladině rostoucí a nepokojné skupiny přistěhovalců, kteří namísto aby splynuli s kulturou, nahrazují evropskou kulturu svou vlastní.

A navrch ty krvavé a dobře zorganizované útoky v Paříži. Útočníci byli patrně ze Středního východu, i když se neví, ze které teroristické organizace přesně. Nikdo se však nezabývá tím, zdali v tom má prsty ISIS nebo Al Kajda. Rozhodující v následujících volbách bude původ útočníků – a kterýkoliv anti-eurounijně či antiimigrantsky hovořící politik si jistě najde silnou základnu nadšených voličů.

Autor: Tyler Durden

Zdroj: Bloomberg, Parlamentní listy

Další z kategorie Články