Zlato (oz) / USD
1 460,29
0,03 %
Zlato (oz) / CZK
33 708,47
0,03 %
EUR / USD
1,11
0,01 %
USD / CZK
23,08
0,01 %
Magazín
WBTCB spustila dva nové bitcoinmaty na Slovensku a chystá další

Tuzemská kryptoměnová firma WBTCB spustila na Slovensku dva nové bitcoinmaty v Žilině a Banské Bystrici a zvýšila tak jejich celkový počet v obou zemích na více než 40. Bitcoinmaty fungují v Popradu, Prešově, Michalovcích a dva v Bratislavě. Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě.

WBTCB letos na Slovensku vzrostly tržby o 193 procent a v druhé části roku očekává další růst. Foto: Google

WBTCB letos na Slovensku vzrostly tržby o 193 procent a v druhé části roku očekává další růst. „Zatímco v lednu jsme zaznamenali nárůst tržeb o 25 procent, v květnu to bylo 500 procent,“ uvedl ředitel a majitel WBTCB Martin Stránský.

Novinkou je rovněž spuštění zákaznického servisu v rámci platformy Bitstock ve slovenském jazyce. Do konce roku bude následovat zprovoznění několika dalších bitcoinmatů. Rozšíří se také spolupráce se sítí prodejen GECO, které v současnosti nabízí směnu bitcoinů na 34 místech na Slovensku

V posledních měsících zájem o bitcoiny mezi Čechy a Slováky výrazně roste, což souvisí s posilováním jeho kurzu. Bitcoin se v současnosti obchoduje okolo 12.000 dolarů, což je více než dvojnásobek proti polovině května.

O bitcoinech slyšelo podle agentury STEM/MARK 76 procent Čechů, tři procenta do nich již investovaly a desetina dotázaných o tom uvažuje. Také z červencového průzkumu agentury Ipsos vyplývá, že přibližně každý dvacátý Čech dává přednost kryptoměně nebo bitcoinu. Jejich rostoucí hodnota se rovněž odráží v poptávce po investicích do kryptoměny.

(ČTK)