Zlato (oz) / USD
1 767,62
0,00 %
Zlato (oz) / CZK
38 678,81
0,00 %
EUR / USD
1,16
0,00 %
USD / CZK
21,88
0,00 %
Magazín
Setkání centrálních bankéřů v Jackson Hole bude kvůli koronaviru pouze virtuální

Každoroční setkání světových centrálních bankéřů v americkém horském letovisku Jackson Hole se letos kvůli obavám z šíření koronavirové mutace delta uskuteční pouze ve virtuální podobě. Oznámila to Federální rezervní banka v Kansas City, která tuto akci organizuje. Dříve přitom plánovala, že účastníci na setkání dorazí osobně.

Virtuální setkání se bude konat příští týden v pátek. Foto: iStock

„Ačkoli je pro nás zklamáním, že zdravotní podmínky nám znemožní setkat se letos v hotelu Jackson Lake Lodge osobně, jak jsme plánovali, bezpečnost našich hostů a místní komunity je naší prioritou,“ uvedla prezidentka Federální rezervní banky v Kansasu Esther Georgeová.

Rozhodnutí podle agentury Reuters vyvolává otázky ohledně širšího postoje americké centrální banky (Fed) k ekonomickým dopadům šíření mutace delta, které dosud šéf Fedu Jerome Powell a další představitelé banky převážně bagatelizovali s tím, že podniky i domácnosti se již s koronavirem naučily žít. Podle Stevena Kellyho z Yale School of Management nyní bude pro Powella „komunikační výzvou“ nadále zastávat takovýto postoj, když bude svůj projev o hospodářských vyhlídkách pronášet pouze před virtuálním publikem.

Americká investiční banka Goldman Sachs tento týden kvůli šíření mutace delta snížila odhad letošního růstu ekonomiky Spojených států na šest procent z dříve předpokládaných 6,4 procenta. „Ukazuje se, že dopad mutace delta na hospodářský růst a inflaci je o něco výraznější, než jsme předpokládali,“ uvedli analytici banky.

(ČTK)