Zlato (oz) / USD
2 415,05
1,56 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Sázky na MS v hokeji v polovině šampionátu překonaly 1,2 miliardy korun

Sázky na mistrovství světa v hokeji v polovině šampionátu a před nejsledovanější vyřazovací částí překonaly 1,2 miliardy korun. Momentálním favoritem na celkové vítězství je Švédsko, které jsou jediným týmem, který ještě neztratil ani bod. Následuje Kanada, Spojené státy americké a čtvrtým nejvíce favorizovaným týmem zůstává Česká republika. ČTK to sdělily oslovené sázkové kanceláře. V loňském roce po ukončení šampionátu české sázkové kanceláře evidovaly objem sázek přes dvě miliardy korun.

hokej
Sázky na mistrovství světa v hokeji v polovině šampionátu a před nejsledovanější vyřazovací částí překonaly 1,2 miliardy korun. Foto: iStock

„Česko je jako jeden z mála týmů celkem stabilní, pohybuje se kolem korzu 8:1, aktuálně 7,7:1. Jsme nadále čtvrtým největším favoritem, spíše než čtvrtfinále by tak Češi papírově měli atakovat semifinále. Do pozice největšího favorita se ale posunulo Švédsko. Slovensko už před turnajem platilo za potenciálního černého koně, má kvalitní tým, který sbírá body, herně ale má ještě vyšší potenciál. Jeho kurz se tak posunul relativně kosmeticky,“ uvedl mluvčí Fortuny Petr Šrain. Aktuálně Fortuna eviduje sázky na mistrovství ve výši zhruba 400 milionů korun.

Po několika významných úspěších si sázející a bookmakeři začal všímat také rakouského národního týmu. Těm se na šampionátu povedlo vyrovnat ze 6:1 na 6:6 s Kanadou a porazit Finsko. Rakousko se dnes večer utká s Českou republikou, a přestože ta je proti jižním sousedům jasně favorizovaná, na vítězství Rakušanů vsadilo u kanceláří okolo deseti procent sázejících. Podle mluvčího Tipsportu Jiřího Hadravy by to přitom za jiných okolností bylo jenom procento. Sázky na Rakušany proto kvůli jejich nečitelnosti vytvořily také řadu překvapivých sázkových vítězství.

„Zajímavé a překvapivé bylo utkání Kanady s Rakouskem, kde v předzápasových sázkách 97 procent sázkařů pohořelo. Někteří pak zariskovali v live sázce, když Rakousko začalo snižovat a vyplatilo se. Tiket Kanada s Rakouskem, vsazena remíza někdy kolem 22. minuty za 200 Kč, ještě v kurzu 800:1. Výhra činila 160.000 korun,“ dodal Hadrava. Objem sázek na šampionát u Tipsportu letos je zatím 724 milionů korun.

Nejvíce sázeným zápasem zatím byl souboj Česka s Norskem. Sázky na zápas přesáhly 52 milionů korun. Téměř všechny sázky mířily na vítězství domácího týmu. „Nejvíc peněz si vsadil jistý sázkař právě na tutovku, že Česko porazí Norsko a vsadil 150.000 korun v kurzu 1,17, vyhrál tak 175.500 korun,“ řekla mluvčí Chance Markéta Světlíková. Chance letos zatím vybrala na sázkách 117 milionů korun.

‚Černým koněm‘ letošního mistrovství konaného v ČR bylo před zahájením šampionátu Slovensko. Tomu se dříve povedlo po prodloužení porazit USA. Sázkaři ale na základě tohoto vítězství kurzy na jeho úspěch výrazně nezměnili. Lepší kurzy než Slováci tak momentálně mají například Švýcaři.

Češi bodovali ve všech čtyřech dosavadních utkáních a díky třem výhrám mají devět bodů. V pražské O2 areně se dnes od 20:20 utkají s Rakušany, kteří mají stejně bodů.

(ČTK)

Další z kategorie Magazín