Zlato (oz) / USD
1 919,64
0,53 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Musk se zeptal, zda má Tesla přijímat platby v kryptoměně dogecoin

Šéf americké automobilky Tesla Elon Musk se na twitteru zeptal svých příznivců, zda má jeho firma začít přijímat platby v dogecoinech. Tuto kryptoměnu, původně vytvořenou z recese, už přitom letos velmi zpopularizoval a pomohl k raketovému růstu její ceny.

Digitální měna dogecoin s logem psa původně vznikla jako vtip na sociálních sítích. Foto: iStock

Před několika dny také uvedl, že platby v dogecoinech začne přijímat jiná jeho firma – vesmírná společnost SpaceX. Tesla se už dříve rozhodla, že bude přijímat platby v nejpopulárnější digitální měně bitcoin.

„Chcete, aby Tesla přijímala dogecoiny?“ stojí v Muskově tweetu. Podnikatel a miliardář má na této sociální síti zhruba 53,9 milionu sledujících.

Digitální měna dogecoin s logem psa původně vznikla jako vtip na sociálních sítích. I díky Muskovým letošním tweetům ale už od začátku roku mnohonásobně zvýšila svou hodnotu a podle agentury Reuters se z ní stal sen spekulantů. Musk ale o uplynulém víkendu strmý růst dogecoinu otočil v prudký pád o více než třetinu dosažené hodnoty, když ho v komediální show Saturday Night Live (SNL) znevážil.

Dogecoin se podle webu CoinDesk krátce po 12:00 SELČ prodával za 0,51 dolaru, a za posledních 24 hodin tak ztrácel zhruba 1,8 procenta.

(ČTK)

Další z kategorie Magazín