Zlato (oz) / USD
1 943,33
1,75 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Forbes: Nejbohatším Slovákem zůstal developer Chrenko

Nejbohatším Slovákem zůstal spoluzakladatel developerské skupiny HB Reavis Ivan Chrenko před spolumajitelem finanční skupiny Penta Jaroslavem Haščákem. Ve svém nejnovějším žebříčku nejmajetnějších Slováků to uvedla slovenská edice časopisu Forbes. Ten z žebříčku loni vyřadil českého premiéra Andreje Babiše, který se na Slovensku narodil a který slovenskému žebříčku také v minulosti vévodil.

Chrenkův majetek podle časopisu dosáhl 1,65 miliardy eur (45 miliard Kč), což proti loňsku představuje nárůst skoro o pětinu. Foto: hbreavis

Chrenkův majetek podle časopisu dosáhl 1,65 miliardy eur (45 miliard Kč), což proti loňsku představuje nárůst skoro o pětinu. Forbes napsal, že druhou příčku si udržel Haščák, jehož majetek přesáhl hranici jedné miliardy eur. Činil 1,07 miliardy eur (29,2 miliardy korun) při meziročním růstu o 11,4 procenta.

Na třetí místo v žebříčku nejbohatších Slováků se dostal s majetkem 700 milionů eur (19 miliard Kč) jeden za zakladatelů antivirové společnosti Eset Miroslav Trnka. Hned za ním skončili další dva spoluzakladatelé firmy Peter Paško a Rudolf Hrubý, který se letos stal novým majitelem předního slovenského hokejového klubu Slovan Bratislava.

Z třetího až na dělené šesté místo se v žebříčku nejbohatších Slováků podle časopisu propadl podnikatel Tomáš Chrenek s rodinou. Chrenek léta žije v Česku, kde je spoluvlastníkem skupiny Moravia Steel, která ovládá například hutní společnost Třinecké železárny.

V první desítce nejbohatších Slováků je podle časopisu nadále i spolumajitel slovenských papíren Mondi SCP Milan Fiľo, který dříve přestěhoval svou holdingovou firmu do Prahy.

Nejbohatším Čechem podle české edice časopisu Forbes zůstal majitel investiční skupiny PPF Petr Kellner, a to s majetkem 293 miliard korun. Jako jediný z první desítky ale od loňského roku zchudl. Babiš v žebříčku obhájil čtvrté místo.

(ČTK)

Další z kategorie Magazín