Zlato (oz) / USD
2 332,92
0,47 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Evropské banky posílají kvůli koronaviru zaměstnance domů

Evropské banky a další finanční instituce posílají kvůli koronaviru část zaměstnanců pracovat domů nebo je přesouvají mimo centrály. Úřady se obávají, že nedostatek klíčových bankovních pracovníků by mohl způsobit nedostatek likvidity na trzích, pokud firmy nebudou schopné provádět běžné obchodní operace. K flexibilitě vyzvala evropské banky v úterním dopise, z nějž citovala agentura Reuters, Evropská centrální banka (ECB). Připravenost bank prověřují němečtí a britští finanční regulátoři.

Evropské banky a další finanční instituce posílají kvůli koronaviru část zaměstnanců pracovat domů nebo je přesouvají mimo centrály. Foto: iStock

Britská banka HSBC včera poslala více než 100 svých zaměstnanců v Londýně pracovat domů poté, co se v řadách personálu objevil jeden případ koronaviru. Část pracovníků poslala domů v Mnichově a v Piacenze i italská banka UniCredit poté, co nemocí COVID-19, kterou nový koronavirus způsobuje, onemocněl jeden její zaměstnanec v Německu a jeden v Itálii.

Německá Commerzbank dělí kvůli koronaviru preventivně svůj tým ve Frankfurtu nad Mohanem. Část zaměstnanců bude pracovat i nadále ve frankfurtské centrále, část se přestěhuje do budovy poblíž města.

K podobnému kroku se podle zdrojů Reuters chystá i banka Goldman Sachs, která testuje stanoviště v Croydonu jižně od Londýna. Mimo britské hlavní město se připravuje část zaměstnanců podle zdrojů Reuters přesunout i Citibank a JPMorgan.

Španělská banka BBVA včera uvedla, že preventivně přesunula zhruba stovku svých zaměstnanců, kteří se zabývají obchodováním na finančních trzích, mimo Madrid. Zhruba 1500 zaměstnanců poslala ze svých madridských kanceláří pracovat domů poradenská společnosti EY, řekl Reuters její mluvčí. Nákaza byla potvrzena u jednoho jejího zaměstnance.

Počet případů onemocnění novým koronavirem nyní roste rychleji v ostatních zemích než v samotné Číně, odkud se nákaza koncem loňského roku začala šířit. V Evropě má mnoho nových případů Itálie, kde se dosud nemocí COVID-19 nakazilo přes 3000 lidí a kde nemocné už hlásí všechny regiony včetně oblasti Valle d’Aosta. Ta byla ještě ve středu posledním místem bez koronaviru.

V Německu se za posledních 24 hodin objevilo přes 100 dalších případů nákazy novým typem koronaviru. Celkem jich tedy úřady zatím zaznamenaly 349. Ve Španělsku jich je kolem 200, v Británii 90, v České republice 12.

(ČTK)

Další z kategorie Magazín