Zlato (oz) / USD
1 970,50
0,39 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Ekonomická nálada v EU se v únoru zlepšila

Ekonomická nálada v eurozóně i v celé Evropské unii se v únoru zlepšila. Přispěl k tomu hlavně nárůst optimismu v průmyslu, ve službách a mezi spotřebiteli. Nálada v maloobchodním sektoru se však opět zhoršila. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila Evropská komise (EK). V České republice se index ekonomické nálady zvýšil na 87,2 bodu z lednových 83,9 bodu.

V eurozóně i v celé EU zaznamenaly tento měsíc nárůst dílčí indexy nálady v průmyslu, ve službách a mezi spotřebiteli. Foto: iStock

V celé EU index meziměsíčně vzrostl o 1,9 bodu na 93,1 bodu. V eurozóně se zvýšil rovněž o 1,9 bodu a dosáhl 93,4 bodu. Překonal tak očekávání analytiků, kteří jeho únorovou hodnotu v anketě agentury Reuters odhadovali v průměru na 92 bodů.

V eurozóně i v celé EU zaznamenaly tento měsíc nárůst dílčí indexy nálady v průmyslu, ve službách a mezi spotřebiteli. Mírně se zlepšila rovněž nálada ve stavebnictví, nálada v maloobchodě se však čtvrtý měsíc za sebou zhoršila.

V České republice se v únoru zvýšily indexy nálady v průmyslu, ve službách a stavebnictví, zatímco nálada v maloobchodě i mezi spotřebiteli se zhoršila, plyne z údajů EK.

(ČTK)

Další z kategorie Magazín